Kenworth EPU, Paccar MX Premium 3/500k, Paccar MX A/T 3/500K
Kenworth EPU, Paccar MX Premium 3/500k, Paccar MX A/T 3/500K
| Price | $67,900 |
|---|---|
| Stock # | 581242 |
| VIN | VIN not Provided |
| Mileage | 430,403 Miles |
| Engine | PACCAR MX13 455HP 4 |
| Fuel | Diesel, 1 Tank, 110 Gal |
| Transmission | PACCAR Automatic 12 12 Spd Spd |
| Axles | Tandem, 0 F, 0 R |
| Suspension | Air Ride |
| Wheelbase | 229" |
| Fifth Wheel | Air Slide |
| Cab Type | Sleeper |
| Color | White, Slate Gray Interior |
| APU Make | Electric |
| Exhaust | Horizontal |
| Wet Line | No |
| GVW | Class 8: 33,001 lb and above (14,969 kg and above) Lbs |
| Sleeper Size | 72" |
| Bunk Type | Double |