Multiple units available. Call for Price!
Multiple units available. Call for Price!
| Price | Call for Price |
|---|---|
| Stock # | 583519 |
| VIN | VIN not Provided |
| Mileage | 1,594 Miles |
| Engine | Detroit DD15 455HP 6 |
| Fuel | Diesel, 2 Tank, 240 Gal |
| Transmission | Detroit 12 spd DT12 12 Spd Spd |
| Axles | 12,500 F, 0 R |
| Suspension | AIR |
| Rear | 2.64 |
| Wheelbase | 229" |
| Fifth Wheel | Air Slide |
| Brake Type | AIR |
| Cab Type | Sleeper |
| Color | Viper Red El, Midnight Interior |
| Exhaust | Horizontal |
| Wet Line | No |
| GVW | Class 8: 33,001 lb and above (14,969 kg and above) Lbs |
| Sleeper Size | 72" |
| Bunk Type | Double |